GENEL BİLGİLENDİRME..

GENEL BİLGİLENDİRME

Merhaba bu yazıyı üyelerimiz, üye olmayı düşünenler ve de derneğimizi merak edenleri bilgilendirmek, derneğimizin ne olduğunu ya da ne olmadığını herkesin anlaması için madde madde yazmayı yönetim olarak kendimizi mecbur hissettik.

1 .Derneğimiz aynı işi yapan özel Şoförleri bir çatı altında toplamak amacıyla kurulmuştur.

2. Derneğimiz yardımlaşma amaçlı kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Bu yardımlaşmalar yol bilgisi, kan anonsu, adres bilgisi, mutlu ve acılı günlerinde yanlarında olmak gibi.

3. Derneğimiz iş bulmak için bir aracı kurum değildir. Ancak dernek üyelerimize gelen iş bilgileri kendi aramızda değerlendirilip uygun arkadaşlar yönlendirilir.

4. Derneğimiz hayatını aidat ve bağışla devam ettirir. Bazı örneklerini gördüğümüz gibi herhangi bir şirket, kuruluş ya da tek bir kişinin finanse ettiği bir yer değildir. Bundan dolayı zaman zaman Derneğimiz maddi ve manevi sıkıntılar çekmiştir, Allaha şükür hepsinin üstesinden gelmiştir.

5. Derneğimiz şahsi menfaat beklentisi olanlara geçmişte, bugün ve gelecekte hiçbir zaman imkan verilmemiştir verilmeyecektir. Böyle bir durum olduğunda kendileri Derneğimizden ihraç edilmiş ve edilecektir.

6. Derneğimiz aynı amaçla kurulmuş hiçbir dernekle rakip veya yandaş değildir. Gerekli durumlarda üyelerimizin yararına olması amacıyla beraber hareket edebilir.

7. Hiçbir derneğin üyesini derneğimize katmak gibi bir arzumuz yoktur. Ama maalesef aynı hassasiyetle karşılaşmıyoruz.

Saygılarımızla,
ÖZEL MAKAM ŞOFÖRLERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ…